Corona – nye tiltag og konsekvenser for foreningen.

Endnu engang er der kommet nye restriktioner i forbindelse med Corona – og endnu engang har det konsekvenser for alle vores hold.

Odense er en af de 38 kommuner der er omfattet af de nye restriktioner der blev meldt ud 7. december. Og Bolbrogymnasterne følger naturligvis regeringens anvisninger, og al træning er dermed suspenderet foreløbig indtil den 3/1-2021.
 
Vi – i bestyrelsen – vil gerne ønske forældre, gymnaster og ikke mindst foreningens trænere, der har formået at holde foreningen i gang til trods for Covid 19 – en rigtig glædelig jul, samt et godt og lykkebringende 2021, hvor vi forhåbentligt kan give den max gas igen.
 
Vi ses næste år, til masser af gymnastik, og forhåbentlig konkurrencer og andet sammenhold. Hold Jer løbende opdateret her på hjemmesiden, eller på vores facebookside. På de respektive holds facebookgrupper, vil der desuden blive meldt ud om hjemmetræning osv.
 
Mvh.
Bestyrelsen