TeamGym for seniordamer

Bolbrogymnasterne starter den 11. august et seniordamehold op for sæson 2021/22 – hvis du er årgang 2005 eller ældre, og vil dyrke et fedt fællesskab og masser af TeamGym – så læs med her.

Balance mellem træningen og fritiden. 

Holdet har fokus på at skabe et fantastisk træningsmiljø, hvor der vil være fokus på udvikling, fælleskab og engagement. Samtidig vægtes balancen mellem træning og fritid højt, hvilket betyder at der bliver plads til at passe studiet, gymnasiefesten, tage kørekort – eller i det hele taget have tid til sin hverdag, ved siden af gymnastikken.

Hvem kan være med?

Aldersmæssigt henvender holdet sig mod årgang 2005 og ældre. Men alle er velkomne, det vigtigste er at du har lyst til at udvikle dig, give den gas og være med til at bygge et nyt seniordamehold i Odense.

Vil du vide mere?

Meld dig ind i facebookgruppen Bolbro Seniordamer 21/22 eller kontakt Mads Haubjerg på 31 34 12 39 – du kan også lige smutte forbi Instagram bolbro_damer – hvis du vil følge lidt med i hvad der foregår.